Zobu Fejas skola – speciāla adaptācijas programma bērniem

Zobu fejas skola

Ārstēšana bērniem, kuri paniski baidās no zobārstniecības krēslu – ir liela problēma.
Visbiežāk tie ir sabiedēti, ar negatīvu iepriekšējo ārstēšanas pieredzi, bērna neuzticēšanās it visā, ko saka un dara ārsts, bērns atsakās sadarboties. Ārstēšana šādos apstākļos nav iespējama.

Mēs izmantojam īpašu adaptācijas programmu, kuras mērķis ir pakāpeniska bērna iesaistīšana jautrā un nesāpīgā zobu ārstēšanas procesā. 

Rezultāts ir bērna pozitīvā attieksme pret zobārstniecības kabinetu, kas pavadīs Jūsu bērnu visu turpmāko dzīves laiku, ar pareizu un rūpīgu attieksmi tālākai ārstēšanai.

 

Kādēļ ir vajadzīga "Adaptācijas programma"?

Viens no galvenajiem noteikumiem bērnu ārstēšanā ir pozitīvās attieksmes veidošana pret zobārstu un zobārstniecības kabinetu.

„Adaptācijas programma” ir domāta, lai izvairītos no bērna satraukuma un nervozitātes pirms zobārsta apmeklējuma, līdz ar to uzlabojot arī tālākās ārstēšanas kvalitāti.

Pirmās vizītes laikā dakteris novērtēs, vai mazajam pacientam ir nepieciešama „Adaptācijas programma”.

Vairākkārtēja „Adaptācijas programma” ir vajadzīga tiem bērniem, kuri ir:

-          ļoti maziņi, kuri dabiski baidās no visa jaunā, it īpaši no ārstiem;

-          biežāk – tie ir bērni, kuriem ir bijusi iepriekšēja negatīva ārstēšanas pieredze, vēl sliktāk – tā bijusi saistīta ar sāpīgu zobu raušanu;

-          ļoti emocionāli vai viegli uzbudināmi bērni (hiperaktīvi);

-          bērni ar attīstības traucējumiem.

Kādas metodes tiek izmantotas Adaptācijas programmā?

Tiek izmantots mazo soļu princips, kas pakāpeniski sagatavo bērnu ārstēšanas procesam. Tas nozīme, ka ar katru vizīti bērns atļauj izdarīt nedaudz vairāk nekā pagājušajā reizē un noteikti dosies prom no kabineta ar pozitīvajām emocijām.

Kas ir iekļauts Adaptācijas programmā?

Adaptācijas programmā ir iekļautas 4 vizītes, kuru laikā ar bērnu strādā mūsu „zobu fejas” higiēniste. Vizītes ilgums ir 30 minūtes, taču klīnikā mazais pacients ar vecākiem var uzkavēties cik ilgi vēlas bērniem speciāli piemērotajā bērnu stūrītī. Tas tikai nāks par labu.

Vai drīkst atteikties no daktera piedāvātās "Adaptācijas programmas"?

„Adaptācijas programma” ir domāta, lai sasniegtu labāko iespējamo ārstēšanas rezultātu, tāpēc, ja ārsts uzskata, ka bez „Adaptācijas programmas” nav iespējams iztikt, tās izmantošana ir obligāta.

Kādas vēl ir iespējas veikt ārstēšanu, ja bērns „netaisa vaļā muti”?

Diemžēl mūsdienās vēl nav izdomāti īpaši „burvju medikamenti” vai „burvju metodes”, lai atvieglināti veiktu ārstēšanu. Vienīgā praksē pierādītā metode ir vecāku apbruņošanās ar pacietība un daktera dāsni veltītais laiks.

Bērna turēšana krēslā, ar varu atverot vaļa muti – šādas metodes klīnika „Zobu feja” kategoriski noliedz un iesaka arī Jums izvairīties no tām.

Kā alternatīvu „Adaptācijas programmai” var minēt zobu ārstēšanu vispārējā narkozē, kā arī dažādus sedācijas veidus, no kuriem Latvijā pieejama ir ārstēšana ar smieklu gāzi. Tas sevī ietver bērna mākslīgu atslābināšanu, līdz ar to uzlabojot arī anestēzijas efektivitāti. Diemžēl smieklu gāzi iespējams adekvāti pielietot tikai vecākiem bērniem – tādiem, kuri bez problēmām spēj pareizi elpot caur masku, kas pievada medikamentu. Tā kā bieži maziem bērniem maska izraisa vēl lielāku paniku kā zobārsta kabinets – „Adaptācijas programma” var izrādīties veiksmīgākais bērna pozitīvas attieksmes veidošanas un ārstēšanas līdzeklis.

Cik maksa Adaptācijas programma?

Adaptācijas programma maksā 120 eiro. Tā sevī ietver 4 atsevišķas vizītes pie zobu higiēnista. Profesionālis strādā ar bērnu individuāli neatkarīgi no tā, vai bērns atver vai neatver vaļa muti, līdz ar to šī programma palīdz ietaupīt vecāku naudu, jo 1 zobārsta vizīte ārpus „Adaptācijas programmas”, bērnam neatverot vaļā muti, vecākiem izmaksātu vismaz 35 euro, taču 4 šādas vizītes sastādītu vismaz 140 eiro lielu čeku.