Ārstēšana vispārējā narkozē

Ārstēšana narkozē

Labākajās pasaules bērnu klīnikās, zobu ārstēšana zem narkozes, medikamentozā miega stāvoklī, sen ir norma. Tagad tas ir iespējams arī pie mums Rīgā, mūsu klīnikā „Zobu feja”!

Mūsdienu anestēzioloģijā tiek izmantoti droši, pārbaudīti medikamenti, kuriem nav kaitīgas ietekmes uz organismu. Anestēzija norit bez komplikācijām, izmantojot atbilstošu zāļu devu, kas katram pacientam tiek izvēlēta individuāli.

 • Mēs izmantojam mūsdienīgāko narkozes aparātūru un sistēmas monitoringu Drager.
 • Anestēziju nodrošina pieredzējusi komanda – anesteziologs un anestēzijas māsa. Ārstēšanu veic bērnu stomatologs un asistents, kuri ir apmācīti strādāt narkozē.
 • Pats drošākais preparāts uz šodienu – Sevoran. 

Mūsu klīnikā tiek izmantota unikāla, uzlabota bērnu zobu ārstēšana, kā arī atjaunošanas un saglabāšanas metodes:

 • Piena zobu kanālu ārstēšana
 • Priekšējo zobu atjaunošana
 • Vietas saglabātāja uzlikšana priekšlaicīga zoba zaudēšanas gadījumā
 • Priekšējo zobu protezēšana

Mēs cīnāmies par katra zoba saglabāšanu, jo saprotam agrīna zobu zaudēšanas sekas, kas noved pie:

 • Pastāvīgā sakodiena nepareizās formēšanās
 • Žoķļa nepareizas attīstības
 • Runas attīstības problēmām
 • Psiholoģiska rakstura problēmām

 

Kādos gadījumos bērniem ieteicama ārstēšana zem narkozes

   1. Vecums līdz 3 gadiem. 

Ņemot vērā agrīno vecumu, bērns nevar nosēdēt krēslā, grūti ir izveidot psiholoģisku kontaktu un efektīvi veikt ārstēšanu. Visbiežāk tie ir nelieli bojājumi, kuri neprasa ilgu bērna turēšanu krēsla,  tikai tad, ja iepriekš nav bijušas neveiksmīgi ārstēšanas mēģinājumi, ar iegūto negatīvo pieredzi.

    2. Liels daudzums bojāto zobu.

Arī bērniem, ar pozitīvu attieksmi dažreiz ir grūti izturēt ilgu vizīti un manipulācijas.

Bieži pēc pirmajām veiksmīgām vizītēm, pozitīva attieksme pazūd, un bērns atsakās no ārstēšanas.

    3. Bērni ar īpašām vajadzībām.

Bērni ar īpašu attīstību, ar alerģiskām reakcijām uz anestēziju, ar neiroloģiskām slimībām.

     4. Paniskas bērna bailes pirms ārstēšanas.

Biežāk bailes bērnam parādās pēc iepriekšējas negatīvas ārstēšanas pieredzes. Sliktāk ir tad, kad bērnu ar varu notur krēslā un cenšas ārstēt vai raut ārā zobus. Visbiežāk šādas bailes paliek uz visu mūžu. Ir zināmi gadījumi, kad bērni sāk raustīt valodu pēc tādas „ārstēšanas”. Mēs esam pret vardarbīgu bērna turēšanu krēslā!

Protams, mūsu ārsti vienmēr cenšas atrast kontaktu ar bērnu.Tāpēc mūsu klīnikā strādā speciālā zobu fejas skoliņa. Bet dažos gadījumos bez narkozes nevar apieties.

Kā pierakstīties uz ārstēšanu zem narkozes

Datuma un laika noteikšana, ārstēšana zem narkozes iespējama tikai pēc kopīgas bērna apskates ar anesteziologu un ārstu-stomatologu, konsultācijas laikā. Konsultācija ir ļoti svarīga vecākiem, jo tās laikā ir iespēja saņemt svarīgas atbildes par narkozi un plānoto ārstēšanu, no speciālistiem.

Līdzi uz konsultāciju nepieciešams ņemt:

 1. Bērna asins analīzes, veiktas ne vēlāk kā 14 dienas.
 2. Izrakstu no ģimenes ārsta.
 3. Ārzemju pacientiem konsultācija iespējama narkozes dienā, bet šajā gadījumā visa informācija jāapspriež elektroniski, iepriekš. Anesteziologs Jums zvanīs, lai noskaidrotu sīkāku informāciju!
 4. OPG (var veikt mūsu klīnikā). Visus nosūtījumus uz pārbaudēm Jūs saņemsiet pie mums konsultācijas laikā.
 5. Lūdzu, lejupielādējiet un aizpildiet pieteikuma veidlapu: Pieteikuma forma
 6. Lūdzu, sūtiet pieteikuma vēstuli uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pielikumā pievienojiet anketu aizpildītā formā, kā arī augšējā/apakšējā žokļa bildes un rentgenus (ja tādi ir).

Tuvākajā laikā ar Jums sazināsies mūsu konsultants. Paldies!

Narkozes cena ir 238 eiro, katra nākamā stunda 150 eiro.

 

Sagatavošanās narkozei

      1. Saaukstēšanās profilakse.

Ja bērnam ir iesnas, klepus vai temperatūra, tad narkoze tiek atcelta. Tādēļ nedēļu pirms ārstēšanas, jāizolē bērns no kontakta ar citiem bērniem bērnu dārzā, skolā utt., it īpaši rudens-pavasara periodā.

     2. Neēst un nedzert 6 stundas pirms narkozes.

Nepieciešams stingri uzraudzīt, lai bērnam nebūtu iespējams apēst pat vismazāko konfekti, cepumu, kas ir palicis kabatā, drēbēs utt. Tas ir ļoti svarīgi!

Tīram zobus četras stundas pirms narkozes.

     3. Meitenēm nav ieteicams lakot nagus un neizmantot cietas matu sprādzes.

Daži ārstēšanas piemēri narkozē


   1. 4 priekšējo piena zobu labošana un atjaunošana narkozē. Ārstēšanas laiks 1 stunda. 

1 ex.jpg

 

  2.  14 piena zobu labošana un atjaunošana narkozē. Ārstēšanas laiks 2,5 stundas. 

2ex.jpg2.2ex.jpg

 

  3. 10 piena zobu labošana un atjaunošana narkozē. Ārstēšanas laiks 2 stundas. 

3ex.jpg3.2ex.jpg

 

 

Atsauksmes
 1. Kristina B.
  Labdien! Mīļie vecāki, iesaku Jums apmeklēt Zobu Fejas klīniku ne tikai bērniem, bet arī pieaugušiem.Pret bēniem attieksme silta un pretīmnākoša. Atrod pareizu pieeju un zobi salaboti.Ārstu un personāla attieksme apburoša.Mūsu situācijā Institūtā gribēja zobus raut ārā, Zobu fejā visi zobi tika saglabātu.Iesakām Zobu feju.

 2. Elīna A. 
  Paldies, visam "Zobu Feja" personālam par super jauko uzņemšanu un paveikto darbiņu. Pēc pirmās vizītes, kad dakterīte apskatīja un novērtēja bojāto zobiņu stāvokli, ilgi nevilcinoties, izlēmām par labu, dēlam Hugo(3,5 gadi) veikt zobu labošanu - vispārējā narkozē. Galvenokārt, izlēmām par labu vispārējai narkozei,lai Hugo nebūtu jāizjūt sāpes labojot zobiņus , un jāpatērē ilgs laiks zobu labošanas vizītēs,kā rezultātā , bērnam vairs nebūtu vēlēšanās doties pie daktera vispār.Protams, arī paši vecāki bijām nobijušies,kas un kā notiks, bet pateicoties profesionālam zobu fejas personālam, viss tik skaidri, saprotami izskaidrots un parādīts , kas ļāva uzticēties un izlemt par labu- vispārējai narkozei. Tas noteikti ir to vērts, IESAKU! Šobrīd ir pagājis mēnesis, kad veicām zobiņu labošanu, Hugo ar lielāko prieku dodās uz atkārtotām vizītēm pie zobu fejām, lai zobiņus uzturētu veselus. Mīļš Paldies, Zobu Feja!

 3. Inga C.
  Ļoti laba pieredze. Personāls atsaucīgs gan pret lieliem, gan maziem pacientiem. Paldies dakterei Aleksandrai, anesteziologam un pārējai komandai par iejūtīgo attieksmi un profesionālo darbu.

 4. Марина П.
  Живем за границей, дочке 3.5 года, почти все зубки были с кариесом, так еще и лечится не получалось уговорить. В наших клиниках предлогали только удаление под общим наркозом за немалые деньги. О клинике ЗобуФея узнали от знакомых, собрались и приехали. Просто в кресле вылечится не удалось, приняли решение о наркозе. Опасения конечно были, но пообщавшись с анестезиологом и почитав о современном наркозе немного успокоились. Просто удивительно, но за один раз нам вылечили и востановили почти все зубки (два пришлось удалить). После лечения врач все подробно рассказала и даже показала фотоотчет о проделанной работе. Большое спасибо команде стоматологов в анестезиологов за профессионализм!!