COVID-19❗❗❗

COVID-19❗❗❗

Dārgie mājaslapas apmeklētāji!

Pamatojoties uz Veselības ministrijas rīkojumu Nr.59 mēs sniedzam bērniem tikai akūto palīdzību. Tāpēc mūsu darba kārtība ir mainījusies. Lūgums OBLIGĀTI iepazīties ar visu informāciju, tai skaitā arī ar jaunajiem klīnikas noteikumiem!

 

Lai nodrošinātu gan Jūsu, gan mūsu medicīnas personāla drošību, Jums vai Jūsu bērnam nav atļauts apmeklēt klīniku šādos gadījumos:

1) Jums vai Jūsu ģimenis loceklim tika diagnosticēts COVID-19

2) Ja pēdējo 14 dienu laikā esat bijuši saskarē ar personu, kurai tika diagnosticēts COVID-19

3) Ja Jums ir simptomi, tādi kā klepus, elpas trūkums, temperatūra augstāka par 37 grādiem, sāpes kaklā, drebuļi, kā arī ožas un garšas zudumi

4) Jūs un Jūsu ģimenes locekļi atrodas 14 dienu garā karantīnā mājās

5) Ja pēdējo 14 dienu laikā esat bijuši ārpus Latvijas

6) Ja pēdējo 14 dienu laikā esat bijuši saskarē ar personu, kurai ir simptomi, tādi kā klepus, elpas trūkums, temperatūra augstāka par 37 grādiem, sāpes kaklā, drebuļi, kā arī ožas un garšas zudumi

 

Tādā gadījumā, ja Jums ir nepiciešama zobārsta palīdzība vizīte ispējama tikai Stomatoloģijas institūta specializētā nodaļā.

 

Kā arī karantīnas laikā ir nepieciešams atlikt visas nesvarīgās procedūras un ārstēšanu. Tas attiecas uz:

- regulārām pārbaudēm

- higiēnu

- kosmētiskām procedūrām

- zobu protezēšanu

- implantāciju

- sākotnējā kariesa veidošanos

- ortodontijas ārstēšanu

Šajos gadījumos mēs Jums nevarēsim palīdzēt.

Kā arī vēlamies atgādināt, ka par noteikumu neievērošanu var piemērot kriminālatbildību saskaņā ar  Krimināllikuma 40. pantu vai administratīvā atbildība, Administratīvo pārkāpumu kodeksā 42.panta izpratnē.

 

Pierakstīties pie mums var gadījumos, ja:

- bērnam ir sūdzības par zobu sāpēm 

- Jūs redzat izmaiņas uz smaganas pie zoba, tādus kā strutu bumbulis, uzpampumu, apsārtumu, čūla, skaidri redzami caurumi vai citas redzamas problēmas

- iepriekš Jūsu bērnam tika noteikta steidzama ārstēšana

 

Papildus drošības pasākumi no mūsu puses: 

- Ārstu veselības kontrole un karantīnas ievērošana

- Maksimālais ārstu ekipējums

- Pie ieejas pilnīga roku un virsmu antibakteriāla apstrāde

- Bezkontakta temperatūras mērīšana gan pacietiem, gan ārstiem

- Zālē vienlaikus neatrodas vairāk par 2 cilvēkiem

- Pārtraukumi starp pacientiem 30 minūtes, tas ir nepieciešams pilnīgai antibakteriālai apstrādei un nākamā pacienta drošībai

- Instrumentu apstrāde saskaņā ar starptautiskajiem standartiem - tā ir garantija pret jebkādām infekcijām un daudz nopietnākām nekā vīrusi.

 

Mums ir ievērojami mainījusies pacientu pieņemšanas organizācija. Lūdzu, UZMANĪGI iepazīstieties ar jaunajiem noteikumiem! 

Dotais plāns sastādīts saskaņā ar Latvijas Veselības inspekcijas un Amerikas un Eiropas Zobārstu asociācijas rekomendācijām.Izsludinātās karantīnas laikā ir nepieciešams atlikt visas plānotās, nesteidzamās procedūras un ārstēšanas. Tas attiecas uz regulārām pārbaudēm, higiēnu, kosmētiskām procedūrām, protezēšanu, implantācijām un ortodontiju. Pierakstīties uz procedūru var tikai tad, ja bērnam ir sāpes, sūdzības, diskomforts vai redzamas problēmas, kas draud ar to pastiprināšanos.Pacientu, kas saslimuši ar COVID-19 vai kuri atrodas karantīnā, vai pacientu, kuriem bijis kontakts ar saslimušajiem 14 dienu laikā, vai to, kuri atgriezušies no ārzemēm, vizīte iespējama tikai Stomatoloģijas Institūta specializētajā nodaļā.

1) Pirms klīnikas apmeklējuma Jums nepieciešams iepazīties, aizpildīt un pārsūtīt visus vizītei nepieciešamos dokumentus uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Parakstīt dokumentus nepieciešams tikai klīnikā administratores klātbūtnē.

2) Līdzi jāņem bērna un pavadošā vecāka personas apliecinoši dokumenti. Ja bērnu nepavada kāds no vecākiem, tad šai personai jāņem līdzi pilnvara, kuru parakstījuši vecāki vai aizbildnis. Veicot pierakstu, stingri rekomendējam par šo brīdināt administratori.

3) Pavadīt bērnu uz klīniku atļauts tikai vienam pieaugušajam. 2 vai vairāku bērnu pieraksts vienā vizītē nav atļauts.

4) 10 min pirms ieplānotā pieraksta laika Jums jābūt pie klīnikas "Zobu feja", adrese Marijas 16, Rīgā. Patstāvīgi bez uzaicinājuma ienākt klīnikā nav atļauts! Tikai pēc administratores zvana uz norādīto telefona numuru drīkst ienākt klīnikā.

5) Pie klīnikas ieejas Jums un bērnam izmērīs temperatūru. Tālākā vizīte būs iepsējama tikai tad, ja ķermeņa temperatūra būs zemāka par 37 grādiem pēc Celsija.

6) Novelkot savas un bērna virsdrēbes, jāuzvelk bahilas un KOPĀ AR BĒRNU OBLIGĀTI jānomazgā rokas 20 sekundes un jāapstrādā tās ar dezinficējošo līdzekli 10 sekundes.

7) Pavadošajam pieaugušajam tiks iedoti  vienreizlietojamie cimdi un maska, kurus ailziegts novilkt līdz izejai no klīnikas.

8) Mājās aizpildītās anketas un piekrišanas Jums nepieciešams parakstīt klīnikas administratores klātbūtnē, pirms tam uzrādot personas apliecinošus dokumentus.

9) Pavadošais drīkst atrasties klīnikā tikai diagnosticējošā vizītē un pirmās ārstēšanas laikā. Visu nākamo vizīšu laikā pieaugušajam ārstēšanas beigas būs jāgaida ārpus klīnikas. Izņēmumi iespējami tikai ar ārstējošā ārsta un klīnikas direktora atļauju.

10) Rēķinu par ārstēšanu Jūs saņemsiet uz norādīto kontaka telefona numuru. Veikt maksājumu nepieciešms ar pārskaitījumu, neienākot klīnikā. Maksājuma uzdevumu nepieciešams nosūtīt uz WhatsApp numuru 22304047. Visus paskaidrojumus par rēķinu var saņemt pie administratores telefoniski.

11) Kad ārstēšana būs pabeigta un bērns abģērbsies, administratore Jums piezvanīs un Jūs varēsiet satikt savu bērnu laukā.

12) Ārstēšanas paskaidrojumi, rekomendācijas un tālākais pieraksts tiek veikts pa telefona numuru 22304047 vai 23885226 uzreiz pēc ārstēšanas ārpus klīnikas.

 

Galvenais zobārstniecības pieņemšanas mērķis pandēmijā ir maksimāli samazināt pacientu apmeklējumu skaitu, tas ir - ārstēšana jāpabeidz vienā, maksimāli divos apmeklējumos. Kāpēc? Jo:
1) Darba specifikas dēļ zobārsts ir pakļauts vislielākajam inficēšanās riskam ar COVID-19 starp visiem medicīnas darbiniekiem;
2) Nepieciešamība visiem iedzīvotājiem ievērot karantīnu.

Turklāt šobrīd daudzu instrumentu un tehnoloģiju izmantošana darbā ir ierobežota vai aizliegta.

 

Tāpēc mazo pacientu ārstēšana tagad tiks veikta tikai vispusīgi, t.i. ar lielu apjomu vienā vizītē. Tam tiks izmantota sedācija vai narkoze, ja būs nepieciešams. Kā tas strādā: 
Bērns sūdzas par viena zoba sāpēm. Pēc apskates zobārsts nosūta labot šo zobu un vēl divus, kuri tiks salaboti vienā reizē izmantojot sedāciju. Kāpēc? Jo tiem diviem zobiem tika atrastas lielas problēmas, kas tuvākajā nākotnē liks pacientam atkal atgriezties pie zobārsta.


Pēc pirmās vizītes daktera piedāvātais ārstēšanas plāns ir galīgs un nevar tikt apspriests vai mainīts pēc vecāku vēlmes! Agrāk izmantotie adaptācijas principi, Zobu Fejas skola un īslaicīgu, biežu vizīšu metodes tiek atceltas.

  

Kā arī klīnikā pieņemsim pacientus tikai ar iepriekš aizpildītiem dokumentiem, kuri pēc aizpildīšanas Jums jānosūta uz mūsu e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Ierodoties klīnikā, parakstīsiet tos uz vietas. Mūsu pastāvīgajiem pacientiem jāaizpilda šādi dokumenti:

Informētā piekrišana ārstēšanai

Apliecinājums

Anketa

 

 

Pirmreizējiem pacientiem jāaizpilda šādi dokumenti:

Apliecinājums

Vecāku piekrišana par bērna apskati un diagnostiku pirmajā vizīte

Piekrišanas apliecinājums

Anketa

 

*Saistībā ar pašreizējo situāciju, lūdzam mūsu pastāvīgo pacientu vecākiem uzticēt savu bērnu mūsu ārstiem, bet pašiem ārstēšanas laikā atrasties ārpus klīnikas.

*Sākot no 16.03 ir aizliegts norēķināties skaidrā naudā, apmaksa jāveic TIKAI ar pārskaitījumu, atsūtot maksājuma uzdevumu uz mūsu e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.