Pirmā vizīte

Pirmā vizīte

Pirmajai vizītei pie zobārsta jānotiek pēc iespējas ātrāk. Ja bērns baidās no ārstiem vai nepazīstamiem cilvēkiem, zobārsts var piedāvāt pagaidīt kādu laiku, kamēr mazulis tiek galā ar savām bailēm. Tomēr, pirmo mutes dobuma apskati būtu jāveic ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc pirmā piena zoba izšķilšanās, apmēram gada vecumā, jo, ja bērnam būs nepieciešama ārstēšana, ilga novilcināšana var novest pie nopietnām sekām.

Pirmā vizīte vienmēr sākas ar iepazīšanos. Bērns iepazīstas ar ārstu un kabinetu – vizinās uz krēsla, skatās un iepazīst kā viss darbojas. Ārsts bērnam saprotamā valodā visu izskaidro, ko darīs, kas notiks un pats galvenais kāpēc viss ir jādara.

Vizītes laikā, zobārsts ar jums apspriedīs pareizu uzturu, dos padomus par zobu kopšanu un iemācīs tos pareizi tīrīt.

Vedot bērnu uz apskatēm jau no mazotnes, jūs palīdzēsiet viņam saglabāt labu zobu veselību un pozitīvu attieksmi pret zobārstniecību.

Kas notiek, kad bērns pirmo reizi apmeklē "Zobu feja"

Mūsu klīnikā, pirmā apmeklējuma reizē ārstēšana nekad nenotiek. Pirmā apmeklējuma laikā notiek bērna un ārsta iepazīšanās, pozitīvā kontakta nostiprināšana, bērna iepazīšanās ar jaunu iekārtojumu un aprīkojumu.
Tas viss ir ļoti svarīgi, lai iegūtu bērna uzticību un tālāka ārstēšana noritētu bez jebkādām problēmām.
Un vēl pirmajā vizītē, ja ir iespējams, notiek mutes veselības stāvokļa novērtējums, diagnostika, un tiek sniegti norādījumi un rekomendācijas vecākiem par pareizu mutes dobuma kopšanu.

Kāpēc ir nepieciešama diagnostika? Vai drīkst uzreiz sākt ar ārstēšanu?

Pareiza, savlaicīga diagnostika un ārstēšanas plāna sastādīšana (labs ārstēšanas plāns) ir pašas svarīgākās sastāvdaļas veiksmīgā medicīnā, tostarp bērnu zobārstniecībā.
Līdz ar strukturālajām zoba iezīmēm bērniem daudz straujāk progresē bojājums nekā pieaugušajiem, tādēļ, ja laikus netiek pamanīts neliels zoba bojājums, kad jau pēc 1-2 mēnešiem iespējams šim zobam būs nepieciešama sarežģīta kanālu ārstēšana vai zoba izraušana. Tāpēc, rūpīga apskate, RTG izmeklēšana izmantojot digitālo attēlu vai DiagnoCam, ir tik ļoti svarīga.
Kā arī, ja ir nepieciešams, mēs varam veikt siekalu sastāva izmeklēšanu, lai novērtētu kariesa riska iespēju nākotnē.

Kāpēc nepieciešami digitāli RTG attēli? Vai drīkst tos neveikt?

Mēs savā darbā izmantojam digitālo RTG sistēmu Kodak.
Attēli ir nepieciešami bērna drošībai. Līdz ar strukturālajām zoba iezīmēm un to, ka bērni nevēlas lietot zobu diegu tīrīšanas laikā, ļoti bieži karies izveidojas zobu starpās, vietās, kas parastās pārbaudes laikā ar aci nav redzamas. Tāpēc šajos gadījumos, pareizu un savlaicīgu diagnozi palīdzēs noteikt RTG vai DiagnoCam.

Kā ir ar radiāciju? Vai tā ir kaitīga?

Lai iegūtu zoba RTG attēlu, mēs izmantojam pazīstamas TROFY firmas sistēmu, kas ir līderis pazīstamu iekārtu ražošanā. Tas nav tradicionālā sistēma, ar kuru iegūstam zoba attēlu filmiņu veidā, bet gan speciāls sensors, ar kura palīdzību tiek pārraidīts digitālais izmeklējamā zoba attēls uz datora ekrāna.
Tātad, starojuma iedarbība uz pacientu ir 10 reizes mazāka nekā tradicionālā metode, un deva atbilst ≈ 2 stundas pavadīta laika svaigā gaisā.

Tātad, nav jāuztraucas, tas nav kaitīgi!

Bieži RTG pārbaudi var aizstāt izmantojot aparātu DiagnoCam.

Kas ir DiagnoCam?

Tā ir unikāla ierīce zobārstniecības pasaulē! Ierīce- kamera, ar kuras palīdzību reālajā laikā var redzēt mazāko zoba bojājumu, piemēram, primāro un sekundāro kariesu, emaljas plaisas un oklūzālo kariesu. Tas viss ir ļoti agrīnā kariesa attīstības stadijā un bez RTG starojuma.